czwartek, 10 listopada 2016

Zacznij działać

Chcemy dużo, ale nic nie robimy do tego, aby to dostać. Znacie to? Chcecie to zmienić?

Każdy z pewnością narzekał, że ma za mało czasu alboże nie udało mu się spełnić marzenia czy zrobić coś co bardzo chciał, ale sęk brzmi w tym czy tak naprawdę starał się, aby to się spełniło? Większość osób po jednej porażce stwierdza, że nie ma to sensu. Dlaczego tak szybko się poddają? Może z obawy o kolejne porażki?
 "Tajemnica sukcesu jest dążenie do celu". 
                                          ~Benjamin Disreali
Warto zatrzymać się na chwilę i poświęcić pól godziny na rozmyśleniem co tak naprawdę chcę od życia. Nie sądzę, aby to było obijanie się cały dzień i wyjadanie niezdrowych chipsów oraz popijanie colą. Na pewno każdy ma jakiś cel w życiu, który chce osiągnąć. Już nie mówię tutaj o marzeniach i tego typu tylko cel do którego każdy dąży i chciałby w końcu coś z tym zrobić, np. rzucić palenie. Niby błachostka, ale wielu osobom się to nie udaje. A czemu? Wystarczy jeden czasami naprawdę mały problem a już rezygnują z określonego celu. Nie sądzisz, że najpierw trzeb się pomęczyć a w końcu zobaczysz rezulytaty. Gdyby się wytrwało te 'ciężkie' chwile. Te początki w dążeniu do celu to tak się do tego przyzwyczaisz, że uda ci się to osiągnąć. W końcu udałoby ci się spełnić swój cel. 
 "Dobry plan konsekwentnie wykonany DZISIAJ jeest lepszy niż idealny plan wykonany na JUTRO". 
                                           ~George Patton 
Początki zawsze będą trudne, ale moim zdaniem warto przez nie przejść. W końcu trzeba się przyzwyczaić do zmiany, którą wprowadzasz. Nie ma sensu odkładać rzeczy na później. Jeśli coś chcesz zacznij działać a potem ciesz się z rezultatów. Potem tylko będziesz żałować, że tego nie zrobiłeś, że nie wykorzystałeś swojego czasu w 100 procentach. Po zakończeniu tego postu zapamiętaj jedno:
To co robisz tu i teraz przyczynia się do szczęśliwego życia w przyszłości. Jeśli będziesz powtarzał ciągle "zrobię to później" to za jakiś czas zamieni się to w "nigdy tego nie zrobię" i ciągle będziesz sobie to wypominał. Im dłużej odkładasz rzeczy na później tym masz gorsze samopoczucie, bo w końcu chcesz coś zrobić a nie udaje ci się. Tylko od samego chcenia nie uda ci się przebiec maratonu ;) Najważniejsze to zacząć działąć w tym kierunku! 
"Nie czekaj. Pora nigdy nie będzie idealna." 
                                                  ~Napoleon Hill

1 komentarz:

  1. Wpis bardzo prawdziwy, tylko dlaczego to wszystko jest tak cholernie trudne do zrealizowania? Zwłaszcza, gdy ma się już rodzinę i 'swoje' miejsce na ziemi, a ciągnie do czegoś innego...

    OdpowiedzUsuń

♪Za każdy komentarz i obserwacje bardzo dziękuję
♪Każde miłe słowo motywuje mnie do dalszej pracy
♪Popieram konstruktywną krytykę
♪Weryfikacja obrazkowa wyłączona