wtorek, 22 listopada 2016

5 filmików, które zmotywują Cię do działania


Brakuje Wam motywacji? Nie potraficie jakąś zacząć działać? Jestem pewna, że wielu z Was (w tym ja) czasami macie problem, aby pokonać swoje lenistwo i zacząć robić to co chcesz. Nawet jak dopada nas brak weny do pisania, do nauki czy ogólnego działania. Nic nam się nie chce, oglądalibyśmy tylko seriale czy czytalibyśmy książki. A może zamiast obejrzeć seriale jak np. Pierwsza Miłość, to może obejrzelibyśmy coś wartościowego, coś po czym będzimey mieli ogromną motywację, aby działać. W tym wpisie podam Wam pięć filmików, które bardzo mnie zmotywowały do działania jak i inaczej zaczęłam patrzeć na świat.  

                                   1. Ograniczenia nie istnieją

"I jestem własnie tu, by powiedzieć Ci, że po pierwsze - większość Was twierdzi, że pragnie sukcesu, ale nie pragniecie go naprawdę. Po prostu miłoby Wam było, jakbyście zaczęli go odnosić."

W tych słowach jest wiele prawdy. W końcu każdy by chciał odnosić sukces, ale najbardziej liczy się to ile zrobisz, aby ten sukces odnaleźć. Osobiście bardzo mnie ten filmik zmotywował do działania a co najważniejsze, zmienił moje nastawienie i spojrzenie na życie.


                                   2. Po prostu zacznij działać.

"Czasem jedynym sposobem by zabrać się do roboty to wejście w ten stan! Dać sie ponieść emocjom i sprawić by sie to stało. Dla siebie."

Ten filmik pomógł mi jak było mi bardzo ciężko. Na pewno znacie ten stan, gdy już maci etego wszystkiego dosyć i lenistwo u Was góruje. Właśnie jak obejrzałam ten filmik, zrozumiałam że motywacja czy chęci nie przyjdą mi ot tak. Trzeba to po prostu zacząć robić i co najważniejsze, robić to nei dla innych, lecz dla siebie. Filmik przepełniony pozytywną energią. Mówi dosłownie, pojawia się 'łacina', ale przyznam, że dzięki temu daj eto do myślenia. ;)


                                   3. Nie mów, że ty masz w życiu źle.

"Koncentrując się na rzeczach, które chciałbyś mieć lub tych, które byś nie chciał, zapominasz o tym co masz. To kłamstwo, myśleć że nie jesteś wystarczająco dobry, że nie jesteś nic wart."

Każdy z nas chciałby bardzo dużo, ale nie patrzy na to co ma. Tak naprawdę masz więcej niż myślisz i o tym trzeba pamiętać. Każdy może spełnić swoje marzenia. Nie wolno wmawiać sobie, że nie uda nam się czy nie potrafię tego zrobić. Potrafisz! Uda Ci się! Jesteśmy w takich czasach, gdzie można tą wiedzę zdobywać. Są kursy, korepetycje, webinary. Jest też dużo rzeczy online, gdzie można się uczyć i to z każdej dziedziny. Ten filmik pokaże Ci, że można wiele jesli się tylko chce i do tego dąży. Bardzo mnie on zmotywował tak jak i pokazał mi że kiedyś się myliłam, myśląc że potrzebny jest talent do wielu rzeczy, których chce osiągnąc. Na całe szczęście obejrzałam ten filmik i już błędnie na ten temat nie myślę ;)


                                   4. Droga ciężką pracą.

"Kiedy powiedzieli, że nie dam rady i mnie wytykali, pokazałem im, że mogę. Kiedy powiedziałem im o moich marzeniach i mnie wyśmiali, upewniłem się, że będę się śmiał ostatni. Pędzę za marzeniami. To znaczy, że ja za nimi biegnę i nikt inny, tylko ja się mogę pokonać."

Ten filmik dał mi do zrozumienia, że nawet jak się ze mnie śmieją to powinnam sprawić, że to ja będę śmiać sie ostatnia, gdy spełnię swoje marzenia i sprawię, że to IM będzie głupio, gdy zobaczą, że mi się udało a oni sie ze mnie śmiali i to oni będą zazdrośni, bo w końcu udało mi się spełnić swoje cele. Daje do myślenia i pokazuje, że pomimo strachu udało mu się go przezwyciężyć i wygrać. Moim zdaniem filmik warty Waszej uwagi.


                                   5. Bezdomny, którego każdy omijał. 

"Ludzie zapomną to co powiedziałeś. Zapomną, co zrobiłeś, ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie".

Ten filmik w szczególności sprawił, że zaczęłam postrzegać świat kompletnie inaczej. Wcześniej myślałam, że ludzie ocieniają po wyglądzie, ogólnie z zewnątrz, np. na to co masz czy czym się zajmujesz. Po tym filmiku przekonałam się, że faktycznie każdy traktuje ludzi po tym jak wyglądają, kim są. Przekonałam się do tego, że osoby, które mają mniej dają więcej niż te osoby, które mają dużo a w większości nic nie dają. Osoby biedniejsze potrafią więcej zrozumieć i pomóc niż osoby na 'szczycie'. W filmiku jest zrobiony test, gdzie dwie osoby wysyłają sowjego brata, aby udawał bezdomnego i żebrał. Kazali mu usiąść obok bezdomnego, którego przez jakiś czas obserwowali i zauważyli, że wszyscy go olewali. To co zobaczycie to naprawdę jest szokujące. Przyznam, że przy tym filmiku aż się popłakałam. Poruszyło to moje serce tak mocno, że cieszę się z tego kim jestem i co robię.

Nawiasem mówiąc: Trochę o mnie.


Wzięłam udział w akcji charytatywnej, gdzie kilka osób jest przydzielonych do jednej starszej osoby i kiedy chcą to idą do niej i rozmawiają. Można przyjść na godzinę, dwie. To już od nas zależy i to jest w tym dobre. Starsi  i samotni ludzie często potrzebują osoby, z którą będą mogli porozmawiać i trochę jej pomóc. U mnei ta starsza pani oczekuje, abyśmy (ja z dwoma koleżankami) spacerowały z nią czy ogólnie chodziły z nią do sklepu. To starsza osoba, która ma problem, bo czasami musi się kogoś podtrzymać i tak dalej, ale dzięki filmikowi numer pięć, zrozumiałam że bardzo dobrze zrobiłam. W końcu trzeba pomagać a nie omijać, ignorować i jeszcze poniżać.

Od razu dodam, że nie pisze to tylko na celu, aby sie pochwalić. Po prostu chcę Was uświadomić jakie to szczęście móc komuś pomóc i widzieć tej osoby uśmiech na twarzy. Wtedy wiem, że do czegoś sie przydaję i jestem potrzebna. 

"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży jeśli się ją dzieli."                                         ~Albert Schweitzer

To te pięć filmików wywałało we mnie wielkie emocje. Motywacja, jak i chęć pomocy innym (filmik pięć). Wzrosła we mnie siła i wiara w samą siebie, bo tak naprawdę możemy wszystko jeśli weźmiemy się w graść, wyznaczymy sobei cel i zaczniemy działać. Życzę Wam, aby też Was to tak zmotywowało i żebyście wszystkie swoje cele spełnili.

5 komentarzy:

 1. Twoje słowa sa słuszne. Ludzie zapominają co mają chce tylko więcej i więcej. A co dajemy do nas wraca. Może nie odrazu, ale warto się zmobilizować do działania. To od nas zalezy nasze życie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Motywacja, to bardzo istotny element naszego życia. Ale nie tylko motywacja do działania jest ważna. Ważny jest też cel. Tylko te statki dobijają do portu, które wiedzą, do którego portu płyną :)!

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto co jakiś czas przypomnieć sobie, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Kiedyś nie wierzyłam w moc poradników, filmików, szkoleń, ale teraz widzę, że to działa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię tego typu filmy, widziałam większość z tych, które udostępniłaś.
  Podziwiam Cię za poświęcenie i czas, który ofiarujesz tej starszej pani. Brawa dla Ciebie! przewrotowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post! *. *
  pooositivee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

♪Za każdy komentarz i obserwacje bardzo dziękuję
♪Każde miłe słowo motywuje mnie do dalszej pracy
♪Popieram konstruktywną krytykę
♪Weryfikacja obrazkowa wyłączona