środa, 28 września 2016

Przeszłość, teraźniejszość czy przyszłość?Przeszłość, teraźniejszość czy przyszłość? Wiele osób nie może zapomnieć o przeszłości. Ciągle dręczą wspomnienia a najczęściej te złe. Wtedy tylko zastanawiamy się co by było gdyby. Boli ich to. Każdy mówi zapomnij a to przecież nie jest wcale takie łatwe. Przeszłość czasami jest okrutna. Źle chwile, które ciężko zapomnieć. Wydarzenia o których nikt by nie pomyślał, że się to przytrafi. Niby każdy mówi, aby zapomnieć o przeszłości, jednak czy to dobry wybór?

"Człowiek nie istnieje bez przeszłości."
Inne osoby za to bardzo przejmują się przyszłością. Mają plany, gdzie chcą, aby się spełniły. Martwią się jak napiszą maturę choć to za dwa lata (podałam przykład). 
"Nie zapominajmy, że to co dzieje się teraz to już przeszłość, do której w przyszłości będziemy wracać w wspomnieniach."
Jeszcze inni boją się pierwszego dnia w pracy. Też boją się śmierci (to jest w dalekiej przyszłości i o tym porozmawiamy kiedy indziej). 
"Jeśli będziemy patrzeć daleko w przyszłość, sparaliżuje nas strach..."
A reszta żyje teraźniejszością. Nie martwi się o niczym. Po prostu żyje chwilą. To jest dosyć ciekawe. W końcu mówią, że żyją teraźniejszością. Nie martwią się o przyszłość czy przeszłość. Jednak coś w tym jest. Teraźniejszość to ułamek sekundy o którym nawet nie pomyślisz. Nawet co co napisałam już jest przeszłością a to co zaraz napiszę jest przyszłością. Ciekawe, prawda.?
"Zawsze, kiedy robię plany na przyszłość, zaskakuje mnie teraźniejszość."
Coś w tym jest. Gdyby nie przeszłość, teraźniejszości by nie było. Tutaj nie chodzi o to, aby zapomnieć o niej tylko o to, aby ją zaakceptować taka jaka jest. Nie zmienisz jej. To co było zawsze będzie takie. Pamiętaj, że dzięki przeszłości żyjemy. Wszystko to co robisz teraz wpływa na twoją przyszłość. Ją możesz zmienić. Bez względu jaka jest przeszłość. Ty kreujesz swoją przyszłość i to od Ciebie zależy jaka ona będzie. Jeśli chodzi o teraźniejszość. Racja, żyj chwilą. Jednak myśl trochę o kolejnych dniach. Nie bój się pytać. Nie bój się kolejnych dni. Po prostu staraj się też postępować z głową, ale też niczego nie żałować. To jak wykorzystasz teraźniejszość to już jest Twoja wola.
"Nie patrz w przeszłość, bo potkniesz się w teraźniejszości i spieprzysz sobie przyszłość" 
Podsumowanie:
Przeszłość jest twoim fundamentem. Dzięki niej jest tak jak jest. Trzeba pogodzić się z przeszłością i zacząć myśleć o przyszłości. Tylko w taki sposób, aby później nie żałować tak jak np. Teraz żałujesz co zrobiłeś dawno temu. 

1 komentarz:

  1. Moim zdaniem nie ma co za bardzo myśleć o tym co było, przed nami jeszcze wiele i na tym trzeba się skupić :)

    Zapraszam!
    >> VANILLIA96.BLOGSPOT.COM <<
    Obserwujemy?

    OdpowiedzUsuń

♪Za każdy komentarz i obserwacje bardzo dziękuję
♪Każde miłe słowo motywuje mnie do dalszej pracy
♪Popieram konstruktywną krytykę
♪Weryfikacja obrazkowa wyłączona